Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Essential elements

Producent: Kent Marine
Szczegóły produktu

Essential Elements uzupełnia zawartość pierwiastków śladowych, które są wykorzystywane przez ryby i bezkrę-gowce oraz usuwane z akwarium przez działający odpieniacz, ozonator oraz filtrację z zastosowa-niem węgla aktywowanego. Przeznaczony jest do stosowania zarówno w akwariach rafowych jak i z wyłącznie rybną obsadą. Znakomicie poprawia kondycję ryb oraz ich wybarwienie. Nie zawiera szkodliwych metali ciężkich, fosforanów, azotanów oraz krzemianów. Nie powoduje wzrostu niepo-żądanych glonów.

 

Sposób użycia: 1 łyżeczka od herbaty (5 ml lub jedna nakrętka) na każde 190 litrów objętości akwarium, co 7 lub 14 dni w zależności od ilości podmienianej wody. Dodawać każdorazowo po zastosowaniu węgla aktywo-wanego. Nie podawać jednocześnie z preparatem KENT Kalkwasser. Wlewać bezpośrednio do zbiornika lub sumpa. 

 

Środki ostrożności:

  1. Dawka preparatu Essential Elements zależy od ilości podmienianej wody. Jeśli podmian dokonuje się regularnie, za-lecane jest podawanie preparatu co 2 tygodnie. W przeciwnym wypadku - stosować raz w tygodniu.
  2.  W celu utrzymania twardości węglanowej na optymalnym poziomie 10 dKH zaleca się stosowanie KENT Marine Aquarium pH Buffer lub Superbuffer - dKH. (Wartość dKH nie powinna spadać poniżej 8 ani przekraczać 12). Pozwoli to na zachowanie właściwości buforujących wody i zapewni jej stabilny odczyn, zapobiegając jednocześnie wytrącaniu się tak potrzebnych pierwiastków jak wapń i stront. 
  3. W akwariach mini - rafowych stężenie wapnia, jodu i strontu jest niewystarczające w stosunku do potrzeb koralowców i innych organizmów bezkręgowych. Stosowanie takich preparatów jak KENT Kalkwasser Mix, Concentrated Liquid Calcium lub Turbo Calcium zapewni prawidłowy poziom wapnia w akwarium. Właściwe stężenie strontu można uzyskać dodając Strontium & Molybdenium lub Turbo Strontium. KENT Coral - Vite dostarczy rubidu, litu, baru oraz innych pierwiastków i niezbędnych witamin. Coral - Vite, Essential Elements i Super Iodine Supplement mogą być stosowane jednocześnie.  

Zawartość: Nieorganiczne sole glinu, boru, bromu, wapnia, chromu, kobaltu, miedzi, jodu, żelaza, litu, magnezu, manganu, molibdenu, niklu, potasu, selenu, siarki, strontu, cyny, wanadu oraz cynku, woda dejonizowana, kwas wersenowy (EDTA).

 

UWAGA! Produkt nie przeznaczony do spożycia przez ludzi! Wyłącznie do użytku w akwariach! Nie stosować u ryb przeznaczonych do konsumpcji! Chronić przed dziećmi! 

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 250ml, 500ml, 2L

Dostawy

18.06.2012

Pojawiły się na naszych półkach brakujące preparaty do akwarystyki morskiej, m.in. KENT MARIN i MicrobeLift.

 

22.06.2012

Dostawa ryb i roślin akwariowych, ryb do oczek wodnych i gryzoni.

Produkty

Producenci

Kontakt

Sklep Zoologiczny
Wodny Świat

ul. Henryka Jagoszewskiego 9
Koszalin
tel. 508 321 691
Godziny otwarcia:
Pn. – Pt. : 10.00 – 18.00
Sob. : 10.00 – 15.00