Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Coral builder

Brak obrazka
Szczegóły produktu

CORAL BUILDER jest preparatem podwyższającym zasadowość i twardość węglanową (KH) w morskich akwariach rafowych. Używany zgodnie z instrukcją, wpływa w niewielkim stopniu na poziom wapnia, magnezu i strontu. Stabilizuje odczyn i zapobiega jego obniżeniu. Jest najlepszym tego typu produktem buforującym stworzonym z myślą o zbiornikach rafowych. Nie powoduje mętnienia wody ani wytrącania się osadów, nie osiada na koralowcach.

 

Sposób użycia: ponieważ CORAL BUILDER nie podwyższa pH, przeznaczony jest do stosowania w akwariach, w których odczyn wody wynosi około 8,3. Jeśli odczyn jest zbyt niski, zaleca się zastosowanie KENT SuperBuffer dKH do momentu uzyskania pożądanej wartości, a następnie używanie Coral Builder. Roztwór przygotowuje się, rozpuszczając łyżeczkę od herbaty produktu w szklance słodkiej wody. Roztwór dodaje się do sumpa lub bezpośrednio do zbiornika. Otrzymana ilość wystarczy na 160 litrów objętości zbiornika. Stosować codziennie, do uzyskania docelowej twardości węglanowej. Po godzinie od podania przeprowadzić pomiar KH. Zaleca się, aby woda w akwarium rafowym miała odczyn 8,0 - 8,3, a alkaliczność od 2,9 do 4,0 meq/l (8 - 11 dKH). Po osiągnięciu pożądanych parametrów 2 razy w tygodniu dodawać pół łyżeczki od herbaty Coral Builder na każde 160 litrów objętości akwarium. Regularnie kontrolować twardość i dopasowywać do niej dawkowanie preparatu. Aby zapewnić bezkręgowcom odpowiedni poziom niezbędnych im składników mineralnych, zaleca się używanie Kalkwasser Mix, Concentrated Liquid Calcium (lub Turbo-Calcium), Strontium&Molybdenum Supplement oraz Tech I (źródło jodu). W przypadku problemów z utrzymaniem stężenia wapnia na prawidłowym poziomie sprawdzić, czy ilość magnezu w stosowanej soli jest zgodna z parametrami wody morskiej. Raz w tygodniu zaleca się stosowanie Essential Elements i Coral Vite, dostarczających pierwiastków śladowych oraz Coral Accel, wpływającego korzystnie na wzrost koralowców.

 

UWAGA! Preparat zawiera sole węglany i dwuwęglany. Nie pić i nie wdychać. W przypadku dostania się proszku do oczu, przemywać je wodą przez 15 minut. W przypadku połknięcia popić dużą ilością wody i zgłosić się do lekarza! Kontakt ze skórą może wywołać podrażnienie. Przechowywać z dala od dzieci!

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 250g, 500g, 1000g, 4kg

Dostawy

18.06.2012

Pojawiły się na naszych półkach brakujące preparaty do akwarystyki morskiej, m.in. KENT MARIN i MicrobeLift.

 

22.06.2012

Dostawa ryb i roślin akwariowych, ryb do oczek wodnych i gryzoni.

Produkty

Producenci

Kontakt

Sklep Zoologiczny
Wodny Świat

ul. Henryka Jagoszewskiego 9
Koszalin
tel. 508 321 691
Godziny otwarcia:
Pn. – Pt. : 10.00 – 18.00
Sob. : 10.00 – 15.00